Strategisch Onderzoek & Implementatie
Met de module Strategisch Onderzoek & Implementatie sluit je je post-hbo-opleiding Bedrijfskunde, Bedrijfskunde in de Zorg, Technische Bedrijfskunde, Projectmanagement of Projectmanagement in de Zorg af. Je krijgt een praktisch denkframe aangereikt waarmee je complexe organisatie- en projectvraagstukken op strategisch niveau onderzoekt en vertaalt naar een onderbouwde en uitvoerbare aanpak in de praktijk.
ADVIES OF INSCHRIJVEN?
IN HET KORT
START
DUUR
2 maanden
LOCATIE
Utrecht (nabij Jaarbeurs en CS)
LESDAGEN
1x op vrijdag of zaterdag (9.00-16.30)
INVESTERING
1.895
Post-hbo Strategisch Onderzoek & Implementatie
Wil je leren hoe je een probleem (of uitdaging) in een organisatie op strategisch niveau aanpakt? Bij de module post-hbo Strategisch Onderzoek & Implementatie leer je hoe je verschillende bedrijfskundige disciplines inzet om een strategisch organisatie- of projectvraagstuk te onderzoeken en op te lossen.
Bij Bedrijfskunde Opleiding Utrecht volg je de module Strategisch Onderzoek & Implementatie als afsluitende module van de opleiding Bedrijfskunde, Bedrijfskunde in de Zorg, Technische Bedrijfskunde, Projectmanagement of Projectmanagement in de Zorg. Je kunt de module ook los volgen. Je kunt vijf keer per jaar starten: in september, november, januari, maart en mei.
In de module post-hbo Strategisch Onderzoek & Implementatie reiken we een denkframe aan waarmee je complexe organisatie- en projectvraagstukken op strategisch niveau kunt onderzoeken en vertalen naar een onderbouwde aanpak. Daarnaast hanteren we een scrum-aanpak, waarbij je stap voor stap van vraagstuk naar oplossing werkt.
Nadat je de module post-hbo Strategisch Onderzoek & Implementatie hebt afgerond:
- kun je de bestaande situatie analyseren
- kun je de gewenste situatie in kaart brengen
- kun je een GAP-analyse maken
- kun je adviseren over wat er nodig is om de gewenste verandering te realiseren
- weet je hoe je een strategisch organisatie- of projectvraagstuk systematisch aanpakt
Thema’s die aan bod komen:
- de relatie tussen organisatie- of projectvraagstuk en strategische doelen
- analyseren van de huidige situatie
- in kaart brengen van de gewenste situatie
- uitvoeren van een verschillenanalyse
- onderzoeken en afwegen van mogelijke oplossingen
- projectinrichting, sturing en samenwerking
- adviseren over de aanpak, implementatie, verandervoorstel en financiële onderbouwing
Lesdagen
Voor de afstudeermodule Strategisch Onderzoek & Implementatie volg je één gezamenlijke collegedag, samen met andere studenten die aan hun eindonderzoek beginnen. Tijdens deze dag vormen we intervisiegroepjes waarin je verder werkt, met intervisie en supervisie als vaste onderdelen.
De collegedag wordt 5x per jaar aangeboden. Je kiest zelf wanneer je deze dag volgt.
Collegedagen 2026-2027:
- zaterdag 12 september 2026
- zaterdag 21 november 2026
- zaterdag 9 januari 2027
- zaterdag 3 april 2027
- zaterdag 12 juni 2027
Locatie
De lessen vinden plaats op Cursus- en vergadercentrum Domstad, Koningsbergerstraat 9 te Utrecht. Door de centrale ligging is Domstad vanuit heel Nederland goed bereikbaar met het OV en met de auto (of natuurlijk met de fiets, als je uit Utrecht of omgeving komt). De locatie heeft een lift en is rolstoeltoegankelijk.
Investering
De module post-hbo Strategisch Onderzoek & Implementatie vormt de afstudeermodule van onze post-hbo-opleidingen en is inbegrepen in de opleidingsprijs. Volg je losse modules of een leergang van 3 modules en wil je de module als extra module volgen, dan kost deze 1.895.
Studiemateriaal
Het studiemateriaal voor deze prijs kost ca. 30. Je kunt de boeken tegen een kleine meerprijs bij ons bestellen maar je kunt er ook voor kiezen deze zelf aan te schaffen. In dat geval ontvang je van ons een literatuurlijst.
De opleiding Strategisch Onderzoek & Implementatie is vrijgesteld van btw.
IN HET KORT
STARTDAG
DUUR
2 maanden
LOCATIE
LESDAGEN
INVESTERING
1.695
Anders kijken, anders denken, anders doen
In veel organisaties zien we een Pavlov-reactie wanneer er problemen of uitdagingen ontstaan: er gaat iets niet goed en na kort overleg proberen we het direct op te lossen. Voor operationele problemen kan dat prima werken, maar bij tactische en zeker bij strategische vraagstukken is meer nodig. Het is belangrijk om zo’n vraagstuk eerst goed te onderzoeken en de tijd te nemen om te begrijpen wat er speelt. Eerst goed kijken en nadenken, daarn pas bepalen wat nodig is.
Bedrijfskunde Opleiding Utrecht
Deze module is onderdeel van de post-hbo-opleidingen Bedrijfskunde, Bedrijfskunde in de Zorg, Technische Bedrijfskunde, Projectmanagement en Projectmanagement in de Zorg.
Docent

Gert Jan Schop
Directeur en docent Verandermanagement & Organisatiekunde
Inschrijven
Schrijf je hier in voor een opleiding van Bedrijfskunde Opleiding in Utrecht. We nemen zo snel mogelijk contact met je op om de inhoud en het startmoment van je opleiding af te stemmen.
Adviesgesprek
Vraag vrijblijvend een adviesgesprek aan. Wij maken daarna graag een afspraak met je om de mogelijkheden te bespreken. We vinden het belangrijk dat de opleiding bij je past.